Loading

Микулинецька Бічна вулиця, 10/1, м. Тернопіль  46005

(097) 122-02-20

bilavoronater@gmail.com

ПН-ПТ 9:00 – 19:00, СБ-НД Вихідний

ПН-ПТ 9:00 – 19:00, СБ-НД ВИХІДНІ
Гаряча лінія: (097) 122-02-20
Микулинецька Бічна вулиця, 10/1, м. Тернопіль  46005

Для чого потрібна шумоізоляція автомобіля

Для чого потрібна шумоізоляція автомобіля

Якісна шумоізоляція в автомобілі – це одна із складових комфорту, особливо при частих та тривалих поїздках.

Коли в салоні менше чути звуки від коліс та моторів, проїжджаючих повз машин, значно знижується стомлюваність. Особливо добре знають для чого потрібна шумоізоляція автомобіля водії-дальнобійники та експедитори, які проводять у дорозі багато годин щодня. Виконати оббивку салону можна самостійно, але краще звертатися за допомогою до професіоналів. Якісна шумоізоляція є досить складною системою обшивки, яка включає у собі різні кріплення та всілякі пристосування для гасіння вібрацій, тому тільки професійний монтаж гарантує відсутність деренчання та довговічність.

Коли потрібна додаткова звукоізоляція

Якщо немає якісної звукоізоляції від виробника

Більшість іномарок та нові вітчизняні авто випускаються із заводською ізоляцією. У конструкції машин передбачений ряд рішень, що зменшує рівень проникнення шуму в салон. Але далеко не завжди така стандартна ізоляція справляється із поставленим завданням. Особливо це стосується моделей бюджетного та середнього класу. Чим дешевше автомобіль, тим гостріша проблема. Це цілком зрозуміло. З міркувань економії виробники не дуже замислюються, як зробити шумоізоляцію на авто, приділяючи увагу найважливішим технічним аспектам. На звукопоглинаючих матеріалах при цьому можна заощадити до 10% вартості моделі.

Якщо у машини великий пробіг

Сторонні звуки починають з’являтися в салоні також зі збільшенням пробігу машини. Згодом навіть якісна заводська шумоізоляція зношується, втрачає основні характеристики. З’являються деренчання, шарудіння пластику, які дратують і водія, і пасажирів. Тому власники моделей з пробігом понад 100 000 км часто замислюються, що потрібно для шумоізоляції авто та як її зробити.

Що являє собою заводська звукоізоляція

У базовій комплектації автомобілі мають кілька рішень, що допомагають забезпечувати комфортне перебування в салоні.

Шумоізоляція для акустичної системи. Ізолюючі прошарки розміщують у місцях установки компонентів аудіосистеми. Обшивка призначена для покращення якості звучання динаміків, усунення деренчання, інших побічних призвуків. Хороша шумоізоляція в машині дозволяє зробити звук виразнішим, чіткішим, особливо на низьких частотах.

Звукоізоляція для двигуна. Прошарок поглинає шум від працюючого двигуна та вихлопної системи. Ізолюючий матеріал розміщують у тунелі карданного валу, на підлозі під ногами водія, на щитку відсіку двигуна з боку салону авто.

Шумоізоляція для руху. Конструктивне рішення призначене для поглинання звуків від підвіски та коліс. Спеціальним матеріалом обшивають арки коліс, багажник, підлогу автомобіля.

Переваги додаткової ізоляції

Отже, перерахуємо, що дає шумоізоляція в автомобілі:

  • тривалі поїздки стають комфортнішими для водія та пасажирів;
  • покращується якість звучання аудіосистеми;
  • підвищуються показники теплоізоляції (за рахунок використання додаткової обшивки), знижується навантаження на кліматичні системи.

Які матеріали можна використати

Вибираючи, чим зробити шумоізоляцію в автомобілі, необхідно звернути увагу на такі характеристики матеріалів.

  • Гігроскопічність. Полотно не повинно вбирати вологу. При намоканні багато ізолюючих матеріалів повністю втрачають свої характеристики. Крім того, волога прискорить корозію металевих елементів.
  • Маса. Чим легший матеріал, тим краще. Збільшення маси автомобіля тягне за собою підвищену витрату палива. Тяжкий матеріал складніше в монтажі і вимагає потужнішого кріплення, що теж небажано для легкового авто.
  • Стійкість до зовнішніх дій. У процесі експлуатації обшивка буде піддаватися різким перепадам температур, вологості, багаторазовим замерзанням та відтаванням. Матеріал повинен добре протистояти негативним впливам, зберігати цілісність структури та ізоляційні властивості.

Різновиди шумоізоляції

Технологія усунення скрипів. Характерні звуки з’являються під час деформації кузова або інших елементів машини. Найчастіше скрипіти починають декоративні елементи салону, виконані із пластику. Виправити проблему допомагає піниста шумоізоляція – матеріал має пружність, яка компенсує деформації при русі і не дозволяє поверхням, що труться, стикатися один з одним. Вирішуючи, з чого зробити прошарок, віддають перевагу негорючим матеріалам.

Віброізоляція. Технологія спрямована на усунення шуму, що виникає при трясці агрегатів та різних деталей машини. Для поглинання вібрації використовують спеціальні пластини з клейовим шаром. Енергія тряски переходить у нагрівання ізолятора та виходить у навколишнє середовище у вигляді тепла. Віброізоляція особливо потрібна, якщо планується поставити в автомобіль потужну акустичну систему.

Загальна шумоізоляція. Включає комплекс робіт із усунення скрипів, вібрацій, зменшення проникнення сторонніх звуків у салон.

Наслідки непрофесійного монтажу

Неграмотний монтаж звукоізоляції в умовах гаража здатний принести більше проблем, ніж користі. У салонах часто доводиться виправляти помилки після таких маніпуляцій, наскільки це можливо. Непрофесійно виконані роботи можуть призвести до таких неприємних наслідків.

Ізоляція монтується не на ту ділянку. В результаті в салоні з’являється кілька нових отворів для кріплення, а шум залишається як і раніше. Доводиться знімати непотрібний матеріал для зменшення маси та монтувати прошарки з урахуванням розташування проблемних місць.

Ізоляція не тримається і стає джерелом сторонніх звуків. У кращому випадку залишається виправити кріплення, у гіршому – повністю демонтувати і заново кріпити прошарок. Це додаткові витрати, втрати часу на переробки.

Вибраний матеріал псується після намокання. Гниєння, цвіль, грибок – далеко не повний перелік проблем. Тільки фахівець може підібрати потрібний матеріал для конкретної зони і змонтувати його так, щоб забезпечувалася нормальна вентиляція.

Додаткова звукоізоляція машини – гарне рішення. Потрібно лише вибрати надійного майстра та сформулювати свої побажання. Якщо Ви бажаєте довірити проведення робіт досвідченим фахівцям, звертайтесь до спеціалістів компанії “Біла Ворона”.