Loading

Микулинецька Бічна вулиця, 10/1, м. Тернопіль  46005

(097) 122-02-20

bilavoronater@gmail.com

ПН-ПТ 9:00 – 19:00, СБ-НД Вихідний

ПН-ПТ 9:00 – 19:00, СБ-НД ВИХІДНІ
Гаряча лінія: (097) 122-02-20
Микулинецька Бічна вулиця, 10/1, м. Тернопіль  46005

Чому варто зробити шумо-віброізоляцію?

Чому варто зробити шумо-віброізоляцію?

Тиша і комфорт в салоні авто – це та річ, про яку мріють багато власників автомобілів, особливо якщо вони щодня користуються авто, або їздять на далекі відстані.

Так, заводська ізоляція у тому чи іншому вигляді присутня майже у всіх сучасних авто, але її дуже мало і вона максимально низької якості, тому не завжди справляється зі своїм прямим завданням. В першу чергу це стосується автомобілів бюджетного і середнього сегментів. Зазвичай, чим нижчою є ціна автомобіля, тим гострішою є ця проблема. Лише уявіть – виробник може заощадити до 10% вартості авто лише на звукопоглинальних матеріалах! Як вам така «економія»?

Щодо дорогих авто з пробігом, то тут зайві шуми, деренчання і порипування починають з’являтися орієнтовно після 100-150 тис. пробігу. Зазвичай, у цих випадках допомагає локальний антискрип, але бувають ситуації, коли врятувати нервову систему водія і пасажирів допомагає лише комплексна шумо-віброізоляція.

Тому, як бачимо, хороша шумо-вібро-теплоізоляція потрібна майже усім!

З чого її почати? Ми завжди радимо починати з дверей і центральних стійок. Поклейка матеріалів на ці елементи дає максимально відчутний ефект, бо забирає до 40% зайвих шумів та набридливих порипувань пластику. Далі по важливості йде багажник з боковинами і задньою дверкою (в кросоверах, універсалах і джипах), або задня полиця з задніми стійками (у седанах). Якісна шумка багажника чи полиці гарантовано забере 15-20% зайвих вібрацій і скрипів в салоні. Саме шумо-віброізоляція цих елементів – двері, центральні стійки, багажник, або ж задня полиця відноситься до класу «Комфорт». Це найбільш популярний тип шумо-вібро-теплоізоляції, який обирають 80% наших клієнтів.

Якщо цього замало, то наступним елементом для шумо-віброізоляції є стеля автомобіля. Якщо стеля без люка чи панорами, то вона є своєрідним «барабаном», що значно підсилює «звучання» всіх проблемних місця в салоні авто. Повноцінна шумка стелі кардинально змінює відчуття від водіння автомобіля в сильний дощ. Різниця до і після буде феноменальною!

Лише після шумки всіх цих елементів варто братися за підлогу. Адже підлога – це найдорожчий елемент шумо-вібро-теплоізоляції, який повноцінно «працює» лише в тому випадку, коли тихо в дверях, багажнику / полиці і стелі. Правильна шумоізоляція підлоги авто гарантовано буде відсікати гуркіт дорожнього полотна та удари каміння з-під коліс по днищу авто. Висока ціна даного елементу під час комплексної шумо-віброізоляції обгрунтовується високою ціною матеріалів, що мають найкращі характеристики вібро- і шумо-захисту. Хоча практика показує, що навіть найкраща шумка підлоги дозволить знизити шум в салоні на 10-15% максимум.

Панель, колісні арки, капот – це елементи, які обезшумлюються вкінці і практика показує, що 99,9% наших клієнтів цього не потрібно. Ми категорично не рекомендуємо «закатувати» авто повністю, бо по перше – це дуже дорого, по друге – абсолютно неефективно. У тотально закатаному авто водій буде чути все – навіть мінімальний скрип ущільнювача вас просто зведе з розуму! Тому ми закликаємо наших клієнтів обирати «здорову» шумо-віброізоляцію і, як наслідок, «здорову» тишу в салоні. Також ми не радимо шумити моторну перегородку, бо розхід матеріалу буде дуже малим, ефект мінімальним, а витрати часу і грошей на демонтаж-монтаж дуже великим.

За роки роботи ми виділи три типи шумо-вібро-теплоізоляції:

 • Класична (це повноцінна шумка і її основною метою є максимальний звуковий комфорт в салоні – усунення вібрацій кузова, сторонніх звуків дороги, коліс, проникаючих шумів і шумів всередині авто, а також всіх скрипів і рипів, які так дратують, особливо під час руху по наших дорогах)
 • Акустична (спеціальні матеріали монтуються лише біля місць розміщення акустики, завдання такої шумки – покращити звучання динаміків і забрати деренчання та зайві призвуки на екстримально низьких частотах)
 • Повний, або локальний антискрип (це поклейка спеціальних матеріалів, які забирають порипування пластику, основна мета – усунути домінуючий скрип)

Хороша шумо-вібро-теплоізоляція, окрім своєї основної функції дає ряд додаткових переваг:

 • Суттєво покращується звучання штатної акустики
 • Зростає теплоізоляція автомобіля (взимку тепло набагато довше зберігається в салоні, а влітку салон машини не так швидко нагрівається)

Особливу увагу варто звернути на самі матеріали! Ми радимо завжди запитувати менеджера чи самого виконавця про матеріали, які він планує поклеїти на ваше авто, а ще краще попросіть надати детальний фотозвіт всіх етапів цього процесу. Повірте, він зайвим точно не буде!

У своїй роботі ми використовуємо різні за своїми характеристиками і зовнішнім виглядом матеріали.

Умовно їх можна поділити на такі категорії:

 • Вібродемпфери (виготовляються з в’язкопружних бітумних мастик на підкладці з металізованої фольги, всі вібрації кузова гасяться саме фольгою і губляться у в’язкому бітумі, який перетворює зайву вібрацію у теплову енергію)
 • Шумопоглиначі (пористі перешкоди для звуків, які завдяки своїй текстурі дроблять один великий звук на безліч маленьких звуків і рівномірно розподіляють їх по всій площі елементу)
 • Теплоізоляційні матеріали (найдешевший тип матеріалу, зазвичай це автомобільний войлок, в основі якого використовується натуральне неткане полотно, що добре вентилюється, є екологічним і не викликає алергічних реакцій)
 • Багатошарові матеріали (найновіші, найтехнологічніші комбіновані трьох- чи чотирьох-шарові матеріали, які монтуються як перший чи другий шар у найбільш звуконавантажених місцях автомобіля)
 • Ущільнювачі та матеріали для антискрипу (зазвичай виробляються у вигляді стрічки зі спіненого поліуретану, або тонкої синтетичної тканини і застосовуються в місцях примикання пластмасових деталей до кузова, або між собою)

Всі ці матеріали в класичній версії шумо-віброізоляції монтуються «сендвічем», так вони працюють максимально ефективно. Але варто зазначити, що будь які матеріали для шумо-вібро-теплоізоляції автомобіля повинні мати такі характеристики:

 • Гігроскопічність (матеріал повинен завжди залишатися сухим, адже якщо він буде вбирати вологу, це знизить його ізоляційні властивості і що основне – пришвидшить корозію металу, на який він був поклеєний)
 • Вага (зазвичай, чим легше – тим краще, тому ми використовуємо максимально легкі та технологічні матеріали, які жодним чином не впливають на знос чи додаткове навантаження на елементи кріплень (завіси дверей, пістони тощо))
 • Стійкість до зовнішніх впливів (матеріал повинен не боятися різких перепадів температур, багаторазових замерзань чи відтавань, він має зберігати свою текстуру, структуру на ізоляційні характеристики за будь яких, навіть непередбачуваних умов)

Які можуть бути наслідки непрофесійного монтажу шумо-віброізоляції?

Реально таких наслідків може бути багато, бо неправильна поклейка навіть найкращих матеріалів зводить на нуль всю користь від них. До нас часто звертаються власники таких авто, але не завжди можливо виправити все це без повного демонтажу вклеєного кимось матеріалу. Найбільш типовими проблемами, які так чи інакше присутні в таких «зашумлених» авто є:

 • Матеріалом наглухо закатується вся площа деталі (в результаті цього в салоні з’являються нові кріпильні отвори)
 • Матеріал монтується не на те місце, де б він мав бути (у більшості випадках це марне витрачання грошей, бо шум і гул, як і раніше, нікуди не дівається)
 • Матеріал погано тримається і сам видає сторонні звуки (зазвичай це виникає тоді, коли поверхня під поклейку була погано підготовлена і сам матеріал був змонтований нещільно, з пустотами)
 • Матеріал швидко псується (на сторонньому сервісі змонтувати матеріал, призначений для обезшумки стін будинку чи квартири, але аж ніяк не для авто, тому він з часом гниє, покривається цвіллю чи що гірше – грибком)

Щоб вберегти себе від подібних проблем і зайвих витрат радимо відразу звертатися до спеціалізованих компаній, які мають хорошу репутацію, а головне – досвід в шумо-вібро-теплоізоляції різних автомобілів. Все що від вас потрібно – вибрати грамотного майстра і чітко сформулювати свої очікування від роботи. Якщо ви досі в пошуках – звертайтеся до нас!

Переваги центру автоінсталяцій «Біла Ворона»:

 • Досвідчені фахівці, які добре знають і люблять свою роботу
 • Більше 8 років досвіду у цій сфері
 • Акуратний демонтаж-монтаж з заміною всіх кріплень на нові
 • Обов’язковий антискрип всіх пластикових складових елементу, на якому проводиться монтаж шумо-віброізоляції
 • Найкращі ціни на матеріали від відомого українського бренду ACOUSTICS
 • Раціональне використання матеріалу з мінімальним відходом
 • Гарантія 6 місяців на відсутність скрипів-рипів в салоні авто